Každý milovník psov zbožňuje šteniatka. Šteniatka mopslíka okrem toho že sú malinké, bacuľaté, nemotorné, sú aj veľmi rozkošné. Radi všetko skúmajú, ale v porovnaní s inými šteniatkami sú veľmi pokojné.
Budúci majiteľ by si mal šteňa vyberať starostlivo. Mopsík sa môže dožiť až 14 rokov a celý jeho život si vyžaduje starostlivosť, venčenie, správne kŕmenie, vakcináciu a odčervenie, záujem majiteľa. Šteniatko je vhodné vyberať z kvalitnej chovateľskej stanice, kde mu vystavia papiere o pôvode. Pokiaľ sa majiteľ nechce zúčastňovať výstav, tak nemusí. Má istotu, že šteniatko je po zdravých rodičoch a môže si aj pozrieť ako a kde vyrastalo. Ak sa u nových majiteľov prejaví alergia na šteňa, niektoré chovateľské stanice umožnia vrátenie šteniatka, alebo mu nájdu nový domov. Šteňatá bez papierov o pôvode nemusia byť na sto percent čistokrvní. Často to majiteľ zistí, až keď je šteniatko veľké.
Šteniatko po príchode do nového domova potrebuje čas, aby si zvyklo. Neznáme prostredie je pre neho stresujúce, a tak je dôležité venovať mu pozornosť, pretože zo začiatku bude smútiť za mamou a súrodencami. Šteniatko môže odísť do nového domova až po 8. týždni veku. V tomto veku je šteniatko schopné naplno využiť živiny z prijatej potravy a nie je už viazané na materské mlieko, navyše sučka usmernila jeho správanie, čo majiteľovi pomôže pri socializácii.
Šteniatko je najlepšie naučiť na meno, čo najskôr. Je potrebné ho často opakovať a šteňa chváliť. Neskôr, keď sa šteniatko zabývalo, môže sa začať s výcvikom a výchovou. Súčasťou býva aj socializácia šteniatka v rámci ktorej sa zoznámi s rôznymi situáciami a predmetmi. Pri mopslíkoch je v domácnosti často využívaný vysávač, keďže môžu pĺznuť celoročne. Aby sa šteniatko vysávača nebálo a nespôsoboval mu stres, je potrebné ho postupne navykať na prítomnosť a hluk vysávača. Okrem toho je tiež dôležitý kontakt s inými psíkmi, deťmi, autom, cyklistami, návšteva veterinára, či cesta autom alebo autobusom.
Najprirodzenejšia strava pre psa je surové mäso a kosti. Množstvo kŕmnej dávky pre šteniatko do 6 mesiacov veku je 4 – 6 % z optimálnej hmotnosti šteniatka. Kŕmna dávka sa skladá z 50 % mäsa + 30 % kostí + 20 % zeleninových a ovocných príloh. Všetky komponenty kŕmnej dávky je potrebné pravidelne meniť, aby sa zabezpečil príjem širokého spektra vitamínov, minerálnych látok a látok nevyhnutných na udržanie zdravého psíka v správnej kondícii.